„Deja vu – šimtas praeities akimirkų“

Gražia tradicija tapusi dešimtų klasių mokinių šimtadienio šventė subūrė visą Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos bendruomenę. Nuo šios šventės pradžios dešimtokai pradėjo skaičiuoti paskutines 100 dienų mokykloje – 100 žingsnelių, kurie ves juos didžiojo gyvenimo tikslo link.

Įsimintiną šventę dešimtokams dovanojo devintokai su klasių auklėtojomis J. Pupkevičiene ir I. Klimakova bei vyresn. anglų k. mokytoja L. Paulauskiene. Simboliškai buvo nuspręsta dešimtų klasių mokinius pakviesti į praeitį ir leisti jiems pasimėgauti šimtu praeities akimirkų.

Nuo pat ankstyvo ryto dešimtokams duris atvėrė mokyklos koridoriuje ir salėje pražydusi ramunių pieva, kurių kiekvienas žiedlapis simbolizavo paskutiniąsias šimtą dienų mokykloje. Po pamokų dešimtų klasių mokiniai, pasipuošę ir surimtėję, žingsniavo salės link, kur jų jau laukė devintokų paruošta šventine programa.

Renginio pradžioje mokiniams buvo įteikta šimtadienio atributika: emblemos ramunės ir simbolinės juostelės. Sveikinimo žodžius tarė Suaugusiųjų skyriaus vedėja O. Zaborskienė, dešimtų klasių auklėtojos V. Ramanauskaitė ir J. Jakienė, aštuntokai su klasės auklėtoja I. Karbočiene bei nuotaikingą šokį padovanojo mažieji šeštokėliai. Po sveikinimų dešimtokai buvo kviečiami pasigėrėti šimtu praeities akimirkų iš jų mokyklinio gyvenimo, peržiūrėti užfiksuotas momentus nuotraukose. Šventei įsibėgėjus buvo tikrinamas mokinių sumanumas, kūrybiškumas bei išradingumas, atliekant įvairias užduotis: prisiminta abėcėlė, gamta ir žmogus, dailės pradmenys, piešiant savo pirmąją mokytoją, ir muzikos natos, dainuojant „Du gaideliai“ bei šokant „Bitute, pilkoji“. Įveikus visas užduotis bei prisiekus likusias šimtą dienų intensyviai mokytis, mokiniams buvo įteikti išsilavinimo dokumentai – nuotaikingi pusatestačiai. O kad būtų lengviau ir linksmiau skaičiuoti likusias dienas iki egzaminų, dešimtų klasių bendruomenėms buvo padovanoti kalendoriai – ramunės su šimtu dienų – žiedlapių. Šventę vainikavo dešimtokų baigiamoji daina ir palinkėjimai mokyklos bendruomenei.