Respublikinė metodinė konferencija „Donelaitis ir mes“ Klaipėdoje

Pavasarėjančioje Klaipėdoje Salio Šemerio suaugusiųjų gimnazijoje kovo 27 d. vyko respublikinė metodinė konferencija „Donelaitis ir mes“, skirta Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijoje dalyvavo ir Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Suaugusiųjų skyriaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos: Virginija Kiuberienė ir Aldona Šliažaitė bei abiturientė Erika Grivailaitė, nes organizatorių tikslas buvo sukurti mokytojo-mokinio dialogą, pristatant Kristijoną Donelaitį kitaip.

Išradingai papuoštoje ir jaukioje Klaipėdos Salio Šemerio suaugusiųjų gimnazijos erdvėje susirinkusiuosius suaugusiųjų bendruomenių narius iš visos Lietuvos pasveikino gimnazijos direktorė Daiva Križinauskaitė ir palinkėjusi  prasmingo darbo bei turiningos dienos konferencijos vedėjos vaidmenį patikėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Rožei Brasienei.

Suskambėjo K. Donelaičio žodis pakvietęs filmo  „Kelionė į istorinę XVIII a. Prūsiją“ peržiūrai, kurį pristatė Mažosios Lietuvos Edukacijos ir ryšių su visuomene vedėja Diana Našutinskaitė. Po to įkvepiančio filmo  buvo skaitomi  pranešimai, kuriuose ryškėjo įvairios įžvalgos, mokytojų ir mokinių kūrybinė partnerystė. Išgirdome pranešimų ir gestų kalba – „Kristijono Donelaičio teksto vizualizacija“. Ypač sužavėjo kretingiškių pristatyta kompozicija „Donelaitis“ – mokinio, lietuvių kalbos mokytojos ir muzikos mokytojo bendras darbas.

Kėdainietės, atvežusios žinią iš vidurio Lietuvos, skaitė du pranešimus. Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokyklos Suaugusiųjų skyriaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aldona Šliažaitė, kuri šiais mokslo metais pagal projektą „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra (III etapas)“ Nr. VP1-2.2-ŠMM-02-V-01-010yra ilgalaikėje pedagoginėje stažuotėje, skaitė pranešimą „Kristijono Donelaičio kūryba – gyvenimo filosofijos atradimas“, o  antrasis pranešimas – mokinės ir mokytojos kūrybinis tandemas. Abiturientė Erika Grivailaitė skaitė pranešimą „Gamtos ir žmogaus gyvenimo ratas „Metuose“, kurį papildė lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Virginijos Kiuberienės skaitomos K. Donelaičio „Metų“ ištraukos.

Respublikinę metodinę konferenciją „Donelaitis ir mes“ primins neišblėstantys potyriai, pajaustos ir apčiuopiamos dovanos,  nuostabūs padėkų žodžiai: „Už pakylėtą Mintį, už viltingą Tikėjimą, Sielos pastangas ir Gėrio pamokas, už Išmintį ir Žinias, kurias kitiems perduodate... už tai, kad savo širdies šiluma dalijatės su mokiniais ir kolegomis. Tegu šis suaugusiųjų bendruomenių susitikimas suteikia Jums kūrybinio įkvėpimo, išdidžių svajonių ir įveiktų darbų džiaugsmą“. Už puikiai organizuotą konferenciją, suaugusiųjų bendruomenių sutelkimą kilniai idėjai, už svetingumą, šilumą, nuoširdumą mes taip pat padėkojome  Klaipėdos Salio Šemerio suaugusiųjų gimnazijos bendruomenei, įteikdamos  stiklo obuolį – amžino pažinimo, ieškojimo, kūrybos sėklų brandos simbolį ir metodinį leidinį apie K. Donelaičio kūrybą „Žodis iš Tolminkiemio“. Juk padėkos žodžiai įkvepia geriems darbams ir jų niekada nebūna per daug.

Grįždamos iš nuostabiosios Klaipėdos išsivežėme šiltų  vėjų dvelksmą, jūros gaivą (nors prie jos ir nebuvome), gėrėjomės gamtos grožiu: želmenis lapnojančiomis stirnomis, gandrais lizduose, sprogstančiais pumpurais, prie balos stypsinčia gerve... Metų ratas sukasi, gamta niekuo nesiskiria nuo K. Donelaičio aprašytosios, tik mes taip retai ja pasidžiaugiame...

Taip ir norisi visiems linkėti:  stiprinančio, įkvepiančio, kūrybingo pavasario!

Aldona Šliažaitė,
Suaugusiųjų skyriaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja