Projekto savanoriai pasirengę spręsti problemas ir suteikti pagalbą

Šią vasarą pagal projektą „Jaunimo erdvė be standartų“, finansuojamą Europos socialinio fondo ir Kėdainių rajono savivaldybės lėšomis, dvi jaunimo savanorių grupės baigė nuotolinius mokymus. Penki būsimi Atvirosios jaunimo erdvės savanoriai įgijo konfliktinių situacijų sprendimo ir bendradarbiavimo komandoje įgūdžių, kiti penki – išmoko suteikti pirmąją pagalbą ekstremaliose situacijose. Abi savanorių grupės susitiko Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro lauko klasėje pasidalinti nuotolinių mokymų metu įgyta patirtimi ir įspūdžiais. Susitikime dalyvavo ir kitų nevyriausybinių jaunimo organizacijų nariai ir vadovai, jaunimo lyderiai, AJE lankytojai. Išliekant ekstremaliajai situacijai dėl koronaviruso infekcijos, pratybos vyko lauko klasėje, užtikrinant asmens saugumo ir higienos sąlygas.

Savanorių mokymų „Pirmoji pagalba visiems“ lektorė Danutė dar kartą akcentavo svarbiausius pirmosios pagalbos momentus ir kaip veikti ekstremalioje situacijoje, kai žmogaus sveikatai ir gyvybei gręsia pavojus. Renginio dalyviai turėjo galimybę pasitikrinti įgytas žinias praktiškai, naudojant gaivinimo manekenus ir kitas pirmosios pagalbos mokymo priemones. Lektorė modeliavo įvairias situacijas, susijusias su pagalbos teikimo veiksmais įvykio vietoje, ir atsakė į jaunimui kylančius klausimus. Visi susirinkusieji sutiko ir patvirtino, kad įgytos mokymuose žinios yra universalios ir reikalingos bet kuriam asmeniui, ne tik savanoriui ar medicinos darbuotojui.
Mokymų „Konfliktų valdymas“ lektorė Sigita pastebėjo, kad požiūris į konfliktą kaip blogą dalyką, kurio reikia vengti, stengtis jį slopinti, nėra teisingas. Konfliktas yra natūralus visų aktyviai veikiančių komandų, grupių ir organizacijų reiškinys. Konfliktas gali atnešti ir teigiamų pokyčių, jei jis bus tinkamai išspręstas. Tai ir yra pagrindinė veiklos tema būsimoje rudeninėje bendravimo psichologijos prevencinėje stovykloje, skambiai dar vadinamoje „Sniego gniūžte“. O šiame susitikime savanoriai ir kiti dalyviai turėjo sukurti ir savo rankomis pagaminti pagrindinį stovyklos simbolį – „švelnuką“. Šį atributą kiekvienas stovyklos dalyvis nešioja visą laiką, juo naudodamasis perduoda geras mintis ir emocijas kitiems dalyviams, parsiveža namo ir dažniausiai dar ilgai saugo kaip šilto bendravimo ir visapusiško bendradarbiavimo priminimą.
Džiugu, kad šiais renginiais vasara Atvirojoje jaunimo erdvėje nesibaigia. Rugpjūčio mėnesį visus pageidaujančius aktyvios veiklos pakviesime dalyvauti Užkandžių pasigaminimo praktikume „Paprasta, skanu, sveika“, kur bus organizuojamos gimtadienių šventės, ekskursijos ir kiti renginiai. „Draugausime, bendrausime, ragausime, žaisime, sportuosime, kalbėsime, judėsime, šoksime, keliausime, sužinosime ir išbandysime greitai paruošiamų, sveikatai naudingų užkandžių gudrybes. Mokysimės švęsti prasmingai, patiems pasigaminti ir estetiškai patiekti maisto produktus bei užkandžius, maloniai ir aktyviai leisti laisvalaikį“ – informuoja jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė Giedrė. Tai taip pat viena iš projekto „Jaunimo erdvė be standartų“ priemonių.
Kviečiame vasarą nenuobodžiauti, prisijungti ir leisti laiką kartu! Registruotis į renginius arba sužinoti daugiau informacijos visada galima el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Jūratė Vaitonienė, skyriaus vedėja