AJE kasdienybė įgavo naujų spalvų ir potyrių

Verčiant paskutinius 2020 metų kalendoriaus lapus, pabaigtas įgyvendinti Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atvirosios jaunimo erdvės projektas „Bendravimo spalvos“, kuriam finansavimą skyrėKėdainių rajono savivaldybė. Pagrindiniu iššūkiu projekto veiklos organizatoriams tapo  trumpas projekto įgyvendinimo terminas ir kontaktų ribojimas bei karantinas dėl COVID pandemijos. Tačiau visas iškilusias problemas padėjo įveikti vykdytojų įdirbis visų metų eigoje su tiksline grupe – Atvirosios jaunimo erdvės lankytojais, taip pat projekto partnerių bendradarbiavimas ir jaunimo savanorių pagalba.

Šiuo projektu siekiama plėtoti atvirą darbą su jaunimu, didinant jų pačių įsitraukimą, kūrybiškumą ir atsakomybę. Todėl visos numatytos priemonės buvo planuojamos atsižvelgiant į jaunuolių poreikius ir lūkesčius, įvardintus kasmetinėje veiklos vertinimo apklausoje. Tokiu būdu vienu iš pagrindinių projekto įgyvendinimo aspektų tapo kūrybinis darbas – Atvirosios jaunimo erdvės holo grindų atnaujinimas spalvomis. Paskelbus kvietimą socialiniuose tinkluose, atsiliepė jaunuoliai, turintys idėjų ir noro jas realizuoti. Vieningai patvirtintos Mildos ir Povilo kūrybinės iniciatyvos vos nesužlugdė ateinantis karantinas, tačiau prisijungus visai AJE komandai pagrindinė jaunimo patalpų erdvė dar spėjo atsiskleisti naujomis spalvomis ir pasikeisti neatpažįstamai. O geriau viską pamatyti padėjo ir atnaujintas apšvietimas. Juk taip svarbu, kad Atvirojoje jaunimo erdvėje apsilankę dalyviai rastų čia tinkamas ir patrauklias sąlygas laisvalaikiui ir saviraiškai, pasijustų laukiami ir savi, ką, galbūt, ne visada randa savo namuose...

Projekto idėja remiasi inovatyviais pozityviosios socializacijos ir patirtinio mokymosi metodais. Todėl įgyvendinat veiklas buvo organizuoti bendri skirtingų socialinių jaunimo grupių susitikimai, nuolat skatinama savanorystė, kuriami bendradarbiavimo tinklai su Kėdainių rajono ir kitų miestų atvirosiomis jaunimo erdvėmis. Visą rudenį vyko savikontrolės, streso įveikimo ir kitų socialinių įgūdžių ugdymo užsiėmimai specializuotose erdvėse: sporto klasėje, pabėgimo kambaryje, užkandžių pasigaminimo kabinete. Informacija apie įgyvendintas priemones pateikta lankstinuke ir mobiliame stende. Nors pandemija kai kuriuos projekto renginius „susiaurino“, bet organizatorių kūrybiškumas ir geras darbo planavimas padėjo įvykdyti visas numatytas veiklas, kai ką perkeliant į virtualią erdvę.Atvirų durų diena Atvirojoje jaunimo erdvėje įvyko nuotoliniu būdu.

Apžvelgus į tai, kas padaryta, galima drąsiai pasakyti, kad bendravimas įgavo daugiau spalvų. Žaismingai atsinaujinusi Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro Atviroji jaunimo erdvė laukia karantino pabaigos ir naujų lankytojų!  Erdvė dirba darbo dienomis  15-19 val.

Giedrė Žemaitienė, jaunimo neformaliojo ugdymo organizatorė